بیانیه مرکز بسیج اساتید و کارکنان وزارت علوم به مناسبت حوادث منا

تاریخ ثبت: 1394/07/06 - 09:37 ق.ظ

مركز بسيج اساتيد و كاركنان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با صدور پیامی عروج شهادت گونه حجاج بيت اله الحرام در سرزمين منا را تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل این پیام به شرح ذیل است.
بسم الله الرحمن الرحيم
انالله و انا اليه راجعون
و من يخرج من بيته مهاجراً الي اله و رسوله ثم يدركه الموت فقد وقع اجره علي الله و كان الله غفوراً رحيما
عروج شهادت گونه جمع زيادي از مومنين مهاجر الي الله در منا در پي بي تدبيري و سوء مديريت رژيم آل سعود زماني صورت گرفت كه مسلمانان عالم در زمان برگزاري مناسك حج به يگانگي و بزرگي خداوند متعال شهادت مي دادند و احرام بسته در سرزمين منا به سوي رمي جمرات حركت مي كردند و گرفتار فتنه اي خونين شدند كه متاسفانه در اين اقدام هزاران نفر از مسلمانان عالم و ده ها نفر از هموطنان عزيزمان جان خود را از دست داده و تعداد كثيري زخمي و تعدادي نيز در وضعيت نامشخصي به سر مي برند. 
اين اولين بار نيست كه بي تدبيري و سوء مديريت رژيم دست نشانده آل سعود در زير سايه وهابيت و صهيونيسم باعث ايجاد فاجعه اي خونين و دردناك شده است. وقت آن رسيده تا كشورهاي مسلمان براي جلوگيري از چنين رخدادهاي تاسف باري تصميمي براي مديريت حج بگيرند و فضايي امن را براي زائرين خانه امن الهي فراهم سازند.
مركز بسيج اساتيد و كاركنان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ضمن عرض تسليت و تعزيت به ساحت مقدس حضرت بقيه الله الاعظم ارواحنا له الفدا و مقام معظم رهبري مد ظله العالي و بالاخص خانواده هاي معزی، از دولت آل سعود مي خواهد هر چه سريعتر اقدامات امنيتي و حفاظتي را در قبال جان و مال حجاج بيت الله الحرام و انتقال سريع پيكر جان باختگان و رسيدگي به وضعيت مجروحين و همكاري با تيم هاي پزشكي و امدادي را در كوتاهترين زمان ممكن به اجرا در آورد و همچنين با قيد فوريت زماني، علت اين رخداد مصيبت بار را به مراجع حقوقي دولت جمهوري اسلامي ايران اعلام نمايد. 

ارسال های جدید