دانشجویان دانشگاه گنبدکاووس توانستند سهمیه شرکت در مسابقات برنامه نویسی دانشجویی ACM منطقه ای غرب آسیا را کسب کنند.

تاریخ ثبت: 1395/11/05 - 05:53 ب.ظ

دانشجویان مهندسی کامپیوتر دانشکده فنی و مهندسی مینودشت در میان بیش از 300 تیم از دانشگاههای سراسر کشور موفق به کسب سهمیه در مسابقات برنامه نویسی دانشجویی ACM در منطقه غرب آسیا شدند.

مسابقات ACM معتبرترین مسابقه برنامه نویسی دانشجویی است که به المپیک برنامه نویسان معروف است و درسال 1977 توسط انجمن معتبر ACM  با هدف ارتقای توانایی برنامه نویسی گروهی در بین دانشجویان بنا نهاده شد. دکتر احمد نیرمه رئیس دانشکده فنی مهندسی مینودشت  با تشریح مراحل برگزاری این مسابقات گفت: این مسابقات  چهارم آذر ماه به صورت آنلاین با شرکت بیش از 300 تیم از دانشگاههای سراسر کشور برگزار شد در این مسابقه یک تیم از دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی مینودشت نیز حضور داشتند.

نیرمه تصریح کرد تیم pro mino از دانشگاه گنبدکاووس تنها تیم از دانشگاههای  استان گلستان بود که موفق به کسب حد نصاب علمی لازم، مجوز شرکت در مسابقات منطقه ای غرب آسیا و انتخابی جهانی  که دوم و سوم دی ماه به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد به دست آورد.

وی افزود این مسابقه هر ساله به صورت منطقه ای در نقاط مختلف جهان برگزار می شود و برندگان مسابقات منطقه ای به مر حله جهانی راه می یابند.

رئیس دانشکده فنی مهندسی مینودشت ادامه داد پیمان حسینی دانشجویی ترم 7، فرشید رضایی دانششجوی ترم 7 و محمد رضا اسلامی دانشجوی ترم اول رشته مهندسی نرم افزار اعضای تیم pro mino  هستند که به سر پرستی آقای دکتر حسین حقیقت به این مسابقات راه یافته اند.