یادواره شهدای دانشجوی شهرستان گنبدکاووس و شهدای مدافع حرم استان گلستان

تاریخ ثبت: 1395/11/05 - 05:34 ب.ظ

در آستانه اجلاسیه 4000 شهید استان گلستان، اختتامیه فعالیت های کمیته دانشجویی و اساتید شهرستان گنبدکاووس ، یادواره شهدای دانشجوی شهرستان و شهدای مدافع حرم استان با حضور دکتر حسین قدیانی مسئول محترم بسیج علمی و پژوهشی کشور در موسسه آموزش عالی شمس گنبدکاووس برگزار شد.

کمیته دانشجویی و اساتید شهرستان گنبدکاووس با برگزاری یادواره  شهدای دانشجوی شهرستان و شهدای مدافع حرم استان گلستان به کار خود پایان داد.

دکتر حسین گل چینی رئیس دانشگاه گنبدکاووس و مسئول کمیته دانشجویی و اساتید شهرستان ضمن قدردانی از همکاری صمیمانه مسئولین مراکز آموزش عالی شهرستان با برنامه های این کمیته گفت: در طول سال گذشته دانشگاه های شهرستان ذیل تکالیف ابلاغی از ستاد اجرایی اجلاسیه 4000 شهید، برنامه های متعددی از جمله 13 مورد یادواره شهدا، راهپیمایی به مقصد امام زاده آق امام، المپیاد ورزشی، نمایشگاه شهادت، بصیرت و ولایت و برنامه های قرآنی مختلفی را برگزار کرده اند که اختتامیه این برنامه ها یادواره شهدای دانشجوی شهرستان است که در آستانه روز دانشجو برگزار گردید.

دکتر گل چینی در بخش دیگری از سخنان خود به طراحی و ساخت نرم افزار اندروید معرفی شهداء دانشجوی استان که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه گنبدکاووس پیگیری و تهیه شد اشاره نمود.

وی گفت: این نرم افزار خلاصه ای از زندگی نامه، وصیت نامه و تصاویری از این شهیدان  را در بردارد که پس از برگزاری اجلاسیه در اختیار عموم قرار داده خواهد شد.

مسئول کمیته دانشجویی و اساتید شهرستان گنبد کاووس از طراحی و بافت فرش دو در یک و نیم با آرم اجلاسیه که توسط توسط اساتید ودانشجویان دانشکده فنی و حرفه ای دخترانه کوثر گنبدکاووس خبرداد که در مراسم اجلاسیه  در 25 آذر ماه سال 95 رو نمایی خواهد شد.

رئیس دانشگاه گنبدکاووس  با اشاره به حضور معنوی دو شهید گمنام در دانشگاه گفت: با پیگیری های مستمر به عمل آمده آخرین مراحل یادمان شهدا در حال اجراست که انشا... تا پیش از اجرای اجلاسیه به اتمام خواهد رسید.

در ادامه این مراسم دکتر حسین قدیانی مسئول محترم بسیج علمی و پژوهشی کشور به تبیین نقش و جایگاه بسیج در عرصه علمی و پژوهشی ملی و جهانی پرداخت.

این مراسم با تقدیر از دانشجویان برتر در مسابقات قرآنی، فرهنگی، ورزشی و فعالان در اجرای برنامه های کمیته به پایان رسید.