مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی شهرستان گنبدکاووس

تاریخ ثبت: 1397/02/04 - 06:34 ب.ظ

مراسم تکریم و معارفه مسوول بسیج دانشجویی گنبدکاووس و دفتر معین شرق استان گلستان با حضور فرمانده ناحیه دانشجویی سپاه نینوا در دانشگاه گنبدکاووس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از خبرگزاری فارس، شامگاه دوشنبه دانشگاه گنبدکاووس میزبان مراسمی بود که حضور پرشور دانشجویان بسیجی به همراه مسوولان و بغض‌هایی که هنوز در گلو مانده همه و همه نشان از غلبه احساسات و سایه انداختن عواطف ناب بسیجیان بر جلسه داشت، مراسمی با عنوان تکریم و معارفه مسوول بسیج دانشجویی شهرستان گنبدکاووس.

این جلسه که با حضور مسوولان ارشد ناحیه بسیج دانشجویی استان گلستان، ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس، روسا و معاونین فرهنگی دانشگاه‌ها و جمع کثیری از دانشجویان در سالن اجتماعات برگزار شد بیش از هر چیز عمق محبت و ارادت دانشجویان را به فرماندهی نشان داد که در این سال‌ها آنچنان در تار و پود دل‌های نیروهایش نفوذ کرده بود که امروز به هنگام خداحافظی مرواریدهای غلطان بر گونه همه حضار جاری شده بود.

رئیس دانشگاه گنبدکاووس در مراسم تکریم و معارفه مسوول بسیج دانشجویی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه تقوا، خلوص نیت و سخت‌کوشی در رفتار مسوول سابق بسیج دانشجویی در گنبدکاووس موج می‌زد، اظهار کرد: راه درست حرکت به سوی اهداف متعالی بسیج همین خلوص نیت است که می‌تواند گره‌گشای بسیاری از عوامل باشد.

حسین گلچینی با تاکید بر لزوم تعامل بالنده بسیج دانشجویی با دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، افزود: این همکاری و همدلی میان ابن دو بال بزرگ فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دانشگاه می‌توان دانشگاه را به سر منزل مقصود برساند و در غیر این‌صورت مسیر برای تعالی و پیشرفت دانشگاه هموار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه باید بسیج دانشجویی در حوزه علم و فناوری نیز همچون سایر عرصه بدرخشد، اضافه کرد: بسیج دانشجویی در کلام امام راحل عظیم‌الشان و رهبر فرزانه انقلاب همواره یکی از قطب‌های پیشرفت علمی کشور قلمداد شده است که باید دانشجویان بسیجی این مطالبه و خواست رهبری را جامه عمل بپوشانند.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گنبدکاووس بسیج دانشجویی را یکی از یادگاران ارزنده امام راحل دانست و خاطرنشان کرد: امروز دانشگاه‌ها با تکیه بر توان و همت همین دانشجویان بسیجی است که مرزهای بالندگی و پیشرفت را طی می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمدجواد نورمحمدی با تاکید بر اینکه بنده معتقدم هر دانشجوی بسیجی باید خود را به سلاح علم، ایمان و تقوا مسلح کند، ادامه داد: عبادت و بندگی خدا مقدمه هر کار فرهنگی، علمی و سیاسی است و اگر این بندگی و عبد بودن در برابر خدا در مسیر کار نباشد قطعا مسیر حرکتی ما دارای مشکلات بسیاری خواهد شد.
 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دانشجویی استان گلستان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازنشستگی و یا تودیع معنایی ندارد، افزود: در این نهاد مقدس افراد تنها از یک کرسی خدمت‌گزاری به کرسی دیگری منتقل می‌شوند تا در کسوتی جدید برای خدمت به مردم خود را بیازمایند.

علیرضا طاهری‌زاده با اشاره به جو حاکم بر جلسه و قرائت شعری توسط مجری در وصف مسوول سابق بسیج دانشجویی گنبدکاووس، تاکید کرد: همان‌طور که تصورش را می‌کردیم رضا ممشلی در گنبدکاووس با عملکرد بسیار خوب توانسته دل‌های همه دانشجویان بسیجی، مسوولان و مدیران دانشگاه‌ها و شهرستان را به خود متوجه و مجذوب کند.

وی با تاکید بر اینکه همه ما باید قدر داشته‌های خود را در این نظام مقدس بدانیم، تصریح کرد: نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که نخبگان، فرهیختگان و نیروهای ارزشی کشور را نشناخته و یا در گوشه عزلت باشند و بعدها نیز کسی از خدمات و سیره رفتاری آنها چیزی نداند.

مسوول اسبق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گلستان نیز در این مراسم برادری و صمیمیت با نیروهای بسیجی را برجسته‌ترین ویژگی رضا ممشلی دانست و گفت: اینکه امروز تمامی فرماندهان ادوار بسیج دانشجویی که در این سال‌ها در دانشگاه‌های مختلف خدمت کرده‌اند در مراسم تکریم وی حاضر شده‌اند بی شک نشان همین برادری و صمیمیت است.

مهدی باقریان با اشاره به اینکه یک نیروی انقلابی در هر مسند و جایگاهی که باشد بدون تردید منشا اثر و خدمت است، تاکید کرد: شک نداریم حضور رضا ممشلی در ستاد ناحیه مقاومت بسیج دانشجویی موجب تحول و پویایی این ناحیه خواهد شد.

فرمانده اسبق حوزه مقاومت بسیج دانشجویی شهید طهرانی‌مقدم در این مراسم با بیان اینکه رضا ممشلی فارغ از همه نکات و محسنات مدیریتی دارای ویژگی‌های اخلاقی بارزی بود که همواره برای بسیجیان شهرستان گنبدکاووس یک الگو و اسوه به شمار می‌رفت.

وحید باقرزاده با تاکید بر اینکه اخلاص، تقوا و ایمان ایشان همواره زبان‌زد همه فرماندهان و نیروهای بسیجی در دانشگاه‌ها بود، ادامه داد: امیدواریم مسوول جدید بسیج دانشجویی شهرستان نیز همین راه را ادامه داده و با دوستی و رفاقت با نیروهای بسیجی به ویژه فرماندهان و اعضای شوراهای پایگاه در مسیر تعالی بسیج دانشجویی گام ببرد.

به هر تقدیر به رسم روزگار و زمانه و پس از مدت پنج سال فرماندهی موفق رضا ممشلی در بسیج دانشجویی شهرستان گنبدکاووس وی برای خدمت در کسوتی دیگر به ستاد ناحیه دانشجویی استان گلستان عزیمت کرد و محسن صبوری به جای او بر کرسی فرماندهی بسیج دانشجویی گنبدکاووس تکیه کرد.