تائید حکم ریاست دکتر ابوالفضل طهماسبی در شورای عالی انقلاب فرهنگی

تاریخ ثبت: 1397/08/28 - 04:17 ب.ظ

حکم دکترابوالفضل طهماسبی به عنوان رییس دانشگاه گنبدکاووس از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی تایید و تصویب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی دانشگاه  به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر مخبر دزفولی با اشاره به جلسه کمیته تعیین روسای دانشگاه ها گفت: در جلسه ۲۸ کمیته تعیین روسای دانشگاه‌ها که امروز یکشنبه ۲۷ آبان‌ماه و با حضورمنصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حجت الاسلام و المسلمین رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد؛ ۱۲ نامزد برای ریاست دانشگاه‌های کشور موفق به کسب رای اعتماد اعضای این کمیته شدند.
وی افزود: دکترسعید کریمی دهکردی برای ریاست دانشگاه شهرکرد، دکتر بهجتی اردکانی برای ریاست دانشگاه اردکان، دکترانوشیروان غفاری پور برای ریاست دانشگاه سلمان فارسی کازرون، دکتر ابوالفضل طهماسبی برای ریاست دانشگاه گنبد کاووس و دکترسید حجت هاشمی برای ریاست دانشگاه صنعتی بیرجند انتخاب شدند.
وی تاکید کرد: روسای دانشگاه‌ها باید خود را با سیاست‌های علمی کشور و از جمله نقشه جامع علمی کشور هماهنگ کنند.
دکترمخبر دزفولی ادامه داد: همچنین ایجاد نشاط در دانشگاه‌ها از وظائف اصلی روسای دانشگاه‌ها است.
وی افزود: همچنین حمایت از منزلت استادان دانشگاه‌ها و ایجاد رویه واحد و گفتمان فراگیر برای اجرای اسناد راهبردی حوزه علم و فناوری نیز از اهم وظائف روسای دانشگاه‌هاست.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به مطرح شدن موضوع بازنگری و به روز رسانی نقشه جامع علمی کشور توسط رهبر معظم انقلاب، روسای دانشگاه‌ها باید در این زمینه برنامه و اهتمام لازم را داشته باشند.

ارسال های جدید