برگزاری چهارمین سالگرد تدفین شهدای خوشنام دانشگاه گنبدکاووس

تاریخ ثبت: 1397/12/14 - 03:52 ب.ظ

مراسم معنوی چهارمین سالگرد تدفین شهدای خوشنام دانشگاه گنبدکاووس با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین ترابی، امام جمعه محترم شهرستان، سردار علی ملک شاهکوهی، مسئول محترم بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان گلستان، مسئولین دانشگاه و برخی مدیران اجرایی شهرستان، مورخ 97/12/13 در مسجد پیامبر اعظم (ص) دانشگاه گنبدکاووس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دراین مراسم معنوی که با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین ترابی، امام جمعه محترم شهرستان، سردار علی ملک شاهکوهی، مسئول محترم بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان گلستان، مسئولین دانشگاه و برخی مدیران اجرایی شهرستان در مسجد پیامبر اعظم (ص) دانشگاه گنبدکاووس برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر اکبر فخیره، معاون  دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ضمن خیر مقدم به مدعوین محترم، با یادآوری چهارمین سال تدفین دو شهید خوشنام در این مرکز آموزش عالی و اثراث معنوی آن در بین دانشجویان و همکاران گفت: همه بایستی سیره اخلاقی، عبادی و سیاسی شهیدان بالاخص در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه را الگوی خود قرار دهیم
  

دکتر اکبر فخیره افزود: برای ترویج هرچه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت دربین دانشجویان در روزهای 15 و 17 اسفندماه جاری 120 نفر از دانشجویان دختر و پسر  این واحد آموزشی درقالب دو کاروان راهیان نور، جداگانه به مناطق جنگی جنوب کشور اعزام می شوند.

در ادامه مراسم بزرگداشت چهارمین سالگرد تدفین دو شهید خوشنام دانشگاه گنبدکاووس، سردار سرتیپ دوم پاسدار علی ملک شاهکویی، مسئول بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان گلستان،  از روحیه انقلابی ملت ایران به عنوان یکی از عوامل پیروزی انقلاب نام برد و بر لزوم حفظ و تقویت این روحیه برای مقابله با دشمنان تاکید کرد. تشکیل حکومت ولایی با رهبری ولایت فقیه و حمایت و حضور مردم در صحنه را دو عامل مهم دیگر در پیروزی انقلاب اسلامی نام برد.     
وی افزود: انقلاب اسلامی در سایه این سه عامل، امسال چهلمین سال پیروزی خود را با عزت و اقتدار و در کمال امنیت و آرامش و نیز با حضور پرشور و گسترده گروه های مختلف مردم در سراسر کشور جشن گرفت.         
سردار ملک شاهکویی اضافه کرد: دشمنان انقلاب اسلامی تلاش زیادی برای ضربه زدن به سه عامل اصلی پیروزی انقلاب و ماندگاری آن انجام می دهند که باید بیش از پیش مراقب توطئه های آنان باشیم.
وی تصریح کرد: اگرچه دشمنی استکبار جهانی از ابتدای پیروزی انقلاب شروع شده و تا کنون نیز ادامه دارد و آنان هر چه در ذهن و توان خود داشتند از ترور، جنگ و تحریم به کار بسته اند، اما موفق نشدند.

سردار ملک شاهکویی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی بالاخص چهار هزار شهید گلستان و 137 شهید گمنام تدفین شده درشهرهای این استان، مجددا بر ضرورت حفظ و تقویت عوامل پیروزی انقلاب توسط گروه های مختلف مردم بویژه نسل جوان تاکید کرد و از آنان خواست تا قدر انقلاب و امنیت آن را بیشتر بدانند.     
بیان خاطرات  دوران هشت سال دفاع مقدس توسط حاج محمود خطیر، مسئول انجمن راویان استان گلستان، مداحی و نوحه سرایی و پذیرایی شام از دیگر برنامه های انجام شده در مراسم بزرگداشت چهارمین سالگرد تدفین شهدای خوشنام دانشگاه گنبدکاووس بود.