×
سامانه جامع دانشگاه
سامانه پست الکترونیک
سامانه کتابخانه
سامانه آموزش مجازی
نظرسنجی
ارتباط با ریاست
EN RU

سومین همایش ملی چالش‌های اقتصاد کلان ایران در دانشگاه گنبدکاووس برگزار شد

20 آذر 1399 | 22:19

سومین همایش ملی چالش‌های اقتصاد کلان ایران به منظور آشنایی بیشتر استادان، دانشجویان و پژوهشگران حوزه اقتصاد، مدیریت و حسابداری با مشکلات اقتصاد کشور امروز چهارشنبه 30 مهرماه به میزبانی دانشکده علوم انسانی دانشگاه گنبدکاووس به صورت مجازی آغاز به‌کار کرد.

دکتر مظهری عضو هیات علمی دانشگاه گنبدکاووس و دبیر علمی این همایش گفت: ۸۰ مقاله تخصصی از صاحب‌ نظران و استادان حوزه اقتصاد از مراکز آموزش عالی سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شد که با بررسی کمیته داوران تعداد ۴۰ مقاله تایید و برای چاپ در مجموعه مقالات این رخداد علمی مورد پذیرش قرار گرفت.

دکتر مظهری افزود: در همایش امروز نویسندگان هشت مقاله از جمله "حسین راغفر" استاد دانشگاه الزهرا و "فرشاد مومنی" استاد دانشگاه علامه طباطبایی به صورت مجازی سخنرانی می‌کنند.

وی، رشد اقتصادی، تورم و بیکاری، فقر و توزیع درآمد، مالیات و نقش آن در تولید و توزیع، عملکرد نظام بانکی درسه دهه اخیر، کارآفرینی و توسعه پایدار، اثرات سیاست تعدیل و خصوصی سازی بر اقتصاد ایران، تحریم‌ اقتصادی و اثرات آن بر متغیرهای کلان و تلاطم نرخ ارز و اثرات آن را از مهمترین محورهای این همایش ملی اعلام کرد.

لازم به ذکر است: پیش از این نخستین و دومین دوره همایش ملی چالش‌های اقتصاد کلان ایران هم به میزبانی دانشکده علوم انسانی گنبدکاووس برگزار شده بود.